Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı Yaş Sebze, Meyve, Balıkçılar ve Pazarcılar Odası üyeleri sandık başına gitti. Seçimde kazanan mevcut başkan Mehmet Çiçek oldu.

Hafta sonunun son genel kuruluda yapıldı. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı meslek odalarında genel kurullar bu hafta sonuda devam etti. Cumartesi başlayan kongrelere dün bir yenisi daha eklendi. Birliğe bağlı Yaş Sebze, Meyve, Balıkçılar ve Pazarcılar Odası üyeleri tezgah açmak yerine sandık başına gitti. Birlik Başkanı Ekrem Birsen'in yönettiği genel kurul, saygı duruşunda bulunup İstiklal marşının okunması ile başladı. Gündem maddeleri doğrultusunda devam eden kongrede mevcut Başkan Mehmet Çiçek tarafından, üyelere dönem faaliyet ve denetim kurulu raporları hakkında bilgi verildi. Esnaf Kefalet davet salonunun ev sahipliğini yaptığı kongrede bazı üyeler mevcut yönetime eleştiri amaçlı tepki gösterdi. Yerinden divan kuurluna fırlayan birkaç üye Başkan Ekrem Birsen'in uyarısı üzerine güvenlik güçleri tarafından salondan uzaklaştırıldı. Kongrede yapılan seçimde 480  üyesnin desteğini alan Mehmet Çiçek yeniden Yaş Sebze, Meyve, Balıkçılar ve Pazarcılar Odası'nın başkanlığına getirildi. Seçime rakip olarak katılan diğer aday Mehmet Teke de 304 oy alabildi.

Odanın yeni, yönetim kurulu üyeleride şu isimlerden oluştu; İbrahim Kılıç, Hasan Kısasıl, Doğan Karakuş, Ergun Çınar, İ.Ayhan Bozkuş, İsmail Erdağ, Recep Kaplan ile Emre Akkuş.

Küpeli: Eskişehir'deki merkez tüm Türkiye'ye hizmet veriyor Küpeli: Eskişehir'deki merkez tüm Türkiye'ye hizmet veriyor

Denetim kuurlu üyeliklerine de Yılmaz Çiftçi, Suat Umarlar ile Hakan Özdemir getirildi.