Tepebaşı ışıkları depremde hayatını kaybedenler için kapatacak Tepebaşı ışıkları depremde hayatını kaybedenler için kapatacak

Rektör Prof. Dr. Sayın Adnan Özcan’ın koordinasyonunda organize edilen yardım kampanyası kapsamında toplanan malzemeler ve gönüllülerden oluşan 36 kişinin, depremin ikinci gününde otobüsle deprem bölgesine hareket ederek Elbistan’a ulaşmasının ardından, 9 Şubat 2023 Perşembe gecesi, ısınma kaynakları, gıda, giyim eşyaları gibi malzemeleri taşıyan bir kamyon ve kar nedeni ile ulaşılamayan köylere erişimin sağlanması için bir adet 4x4 arazi aracı ile ikinci ekip, Elbistan’a hareket etti. 

10 ilde yıkıcı etkilerin yaşandığı depremin ardından Eskişehir Teknik Üniversitesinde hızlı bir biçimde koordine olan yardım ekipleri, Eskişehir Teknik Üniversitesinden deprem bölgesine yardım köprüsü kuruyor. Depremin ardından aynı gün deprem bölgesine hareket eden Eskişehir Teknik Üniversitesi Hasan Polatkan Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele Birimi personeli, tam donanımlı itfaiye aracı ve arama-kurtarma ekibi ise, Elbistan’da hayat kurtarmaya devam ediyor.