Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın başarı sırası ortalaması en yüksek il Ankara olurken ikinci sırada ise Eskişehir yer aldı.

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) yayımlanan "Yükseköğretime Geçişte Öğrenci Hareketliliği" raporunda, sınava giren adaylar üzerinden illerin başarı sırası ortalamalarına göre dağılımı yapıldı.

Sınava giren tüm adaylar üzerinden illerin başarı sırası ortalamasında, Ankara, Eskişehir, Kırşehir, Denizli ve Bursa en başarılı iller oldu.

Eskişehir'de bu okulları tercih eden öğrencilere burs imkanı Eskişehir'de bu okulları tercih eden öğrencilere burs imkanı

Ankara'yı, 521 bin 734 başarı sıralaması ortalaması ile Eskişehir, 523 bin 417 ortalama ile Kırşehir, 526 bin 941 ortalama ile Denizli, 529 bin 937 ortalama ile Bursa, 531 bin 271 ortalama ile Aksaray, 533 bin 283 ortalama ile Niğde, 533 bin 293 ortalama ile Kayseri, 533 bin 481 ortalama ile Konya, 537 bin 192 ortalama ile Malatya izledi.

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre yaptığı açıklamada "Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından hazırlanan Yükseköğretime Geçişte Öğrenci Hareketliliği raporuna göre "İllerin Başarı Sırası Ortalamalarına Göre Dağılımı"nda Eskişehir 2'nci sırada yer aldı. Bu süreçte emeği geçen öğretmenlerimizi, idarecilerimizi, velilerimizi, öğrencilerimizi ve tüm personelimizi özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, gayretlerinin devamını diliyoruz" dedi.