Festival yasağına karşı Eskişehir'de başlatılan tepki eylemlerine son olarak, müzikli protesto eklendi. Kanlıkavak Parkı'nda toplanan TİP üyeleri "Öyleyse, böyle olur" diyerek mini bir konser verdi.

Halk TV'nin sevilen programı bu hafta sonu Eskişehir'e geliyor Halk TV'nin sevilen programı bu hafta sonu Eskişehir'e geliyor

Bu ay içerisinde Eskişehir'de yapılması planlanan ancak valiliğin aldığı karar gereği yasaklanan müzik festivaline yönelik başlatılan tepki eylemleri devam ediyor. Yasak kararının ardından yargıya yapılan itirazların da kabul edilmemesi birçok siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları tarafından protesto edildi. Festival yasağına isyan eden Türkiye İşçi Partisi (TİP) üyeleri de hafta sonu Vişnelik Mahallesi Kanlıkavak Parkı içerisinde toplandı.Partili gençler yanlarında getirdikleri müzik aletleri ile mini bir konser verdi. Eskişehir'in bir ysaka kenti olduğuna dikkat çeken Parti Gençlik Komisyon Başkanı Irmak Karayel, alınan kararı tepki ile karşıladıklarını söyledi. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı açık hava konseri olaysız bir şekilde sona erdi. Gençlerin seslendirdiği eserlere parkı gezmeye gelenler de eşlik etti.