Eskişehir Valisi Ayyıldız'dan Eskişehirspor mesajı

Valiler Kararnamesi ile İzmir'den Eskişehir'e atanan Vali Erol Ayyıldız basın toplantısı düzenledi. Vali Ayyıldız Eskişehir'deki ilk toplantısında mesajlar verdi.

Gündem 22.06.2020 - 12:00 22.06.2020 - 12:00

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, Eskişehirspor’un durumu ile ilgili, “Bize bu konuda ne düşüyorsa samimiyetle bu yükün altına girer ve gücümüzün son damlasına kadar bunu kullanırız. Bir futbol sever ve futbol oynayan biri olarak süper ligde Eskişehir’in olması önceliklerimizin en başında” dedi. 

Ayyıldız, “Ben futbol oynayan birisiyim. Amacımız en kısa zamanda Eskişehirspor’u süper ligde görmek. Bize bu konuda ne düşüyorsa samimiyetle bu yükün altına girer ve gücümüzün son damlasına kadar bunu kullanırız. Bir futbol sever ve futbol oynayan biri olarak süper ligde Eskişehir’in olması önceliklerimizin en başında. İnşallah bizim zamanımızda Eskişehir’i süper ligde göreceğimize hatta yurt dışında ülkemizi temsil eden bir noktada göreceğimize inanıyorum. Bunu Eskişehirlilerle beraber yapacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Ayyıldız, Eskişehir ile ilgili övgü ile bahsederek, "
Tarihi Odunpazarı Evleri,  Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Yazılıkaya Frig Vadisi, Sivrihisar Ulu Camii, Han Yeraltı Şehri, Seyyid Battal Gazi Külliyesi; bunların yanında park, bahçe ve müzeleriyle yüz binlerce turist ağırlayan bir turizm şehridir,
Her şeyden önce uzun yıllar Şeyh Edebali’yi ağırlayan, güzide ilim - irfan erbabının yetiştiği, her türlü hizmete layık güzel insanların olduğu bir gönül şehridir" dedi.

Vali Ayyıldız, "Malumunuz olduğu üzere son kararnameyle Eskişehir Valisi olarak devletime ve Eskişehirli hemşehrilerime hizmet etme fırsatı sunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum.Eskişehir;
Yunus Emre, Seyyid Battal Gazi, Şücâeddin Velî gibi gönül erlerinin mayaladığı ve Türklerin Anadolu’ya geldikten sonra Osmanlı Devleti’nin temellerinin atıldığı topraklar olması hasebiyle Kuruluşun şehridir, Kara ve demir yollarında merkezi bir konumda bulunması ve bu yönüyle Kurtuluş Savaşı’mızın önemli direnme noktalarından biri olması sebebiyle milli mücadele şehridir. 2013 Türk Dünyası Kültür Başkentliği’ne ev sahipliği yapması, bu sebeple Türk dünyasının önemli bir buluşma noktası olması; Kırım’dan, Balkanlar’dan, Kafkaslar’dan ve daha başka yerlerden gelip Anadolu’ya sığınan kardeşlerimize kucak açması ve onların barış içinde yaşamaları dolayısıyla bir huzur şehridir. Saygın üniversiteleri, yetmiş bine yakın örgün öğretim ve 800 bini aşkın Açıköğretim Fakültesi’ne kayıtlı üniversite öğrencisiyle bir eğitim başkentidir. Özellikle havacılık, raylı sistemler, makine imalatı, elektronik gibi kümelenmelerde öne çıkan ve birbirinden nitelikli sektörleriyle her geçen gün büyümesini devam ettiren bir sanayi şehridir. Tarihi Odunpazarı Evleri, Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Yazılıkaya Frig Vadisi, Sivrihisar Ulu Camii, Han Yeraltı Şehri, Seyyid Battal Gazi Külliyesi; bunların yanında park, bahçe ve müzeleriyle yüz binlerce turist ağırlayan bir turizm şehridir. Her şeyden önce uzun yıllar Şeyh Edebali’yi ağırlayan, güzide ilim irfan erbabının yetiştiği, her türlü hizmete layık güzel insanların olduğu bir gönül şehridir. Sevgi şairi Yunus Emre bir şiirinde; "Girdim gönül şehrine daldım onun bahrîne Aşk ile seyrederken iz buldum cân içinde” diyor. Yine Türk milletinin gönül medeniyetinin manevî mimarlarından olan Şücâeddin Velî ile Nasreddin Hoca’mızı da unutmamamız gerekmektedir. Türk ve İslâm düşünürü, ünlü mizah ustası, hikmetli sözlerin sahibi ve bir halk filozofu olan Hocamız yalnızca Eskişehir’in değil bütün Türk dünyasının ortak değeridir. Ve aynı zamanda 2013 Türk Dünyası Kültür Başkentliği’nin de simgesidir. Bu anlamda Eskişehir’e hizmet etmeyi mukaddes bir vazife olarak telakki ediyorum. Rabbim kendine, milletimize, Eskişehirli hemşehrilerimize hizmet etmeyi bize nasip etsin. Rabbim bizleri ve bizleri sevenleri utandırmasın, diyoruz. Bismillah" diye konuştu.

Kaynak: Eskişehir Ekspres

Yorumlar
Anket Tümü

Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?

Ankete Katıl
Yükleniyor...
0
.
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
alexa