Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde yurt müdürlüğü yaparken 2020 yılının başında Eskişehir’deki Gündüzalp Erkek Öğrenci Yurdu’na müdür olarak atanan Fatih Özüdoğru’nun, sosyal medya hesaplarında daha önce yaptığı paylaşımlarda Atatürk’e hakaret ettiği ve FETÖ’yü övdüğü ortaya çıktı. Eskişehir ADD'den büyük tepki geldi.

Eskişehir Gündüzalp KYK Müdürü Fatih Özüdoğru'nun Atatürk'e hakaret ettiği, FETÖ'yü övgüler yağdırdığı ve 18 yaş altı evliliği meşrulaştırmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Özdoğru’nnun Atatürk'e hakaret ettiği, FETÖ'yü övdüğü ve 18 yaş altı evliliği meşrulaştırmaya çalıştığı ortaya çıktı. Skandal paylaşımların ardından Eskişehir ayağa kalktı, müdürün istifası için harekete geçtiler.

Eskişehir'de 17 mahalle fay hattı üzerinde Eskişehir'de 17 mahalle fay hattı üzerinde

Özüdoğru'nun paylaşımlarının 2012- 2019 yıllarından yapıldığı da öğrenildi. Özüdoğru, sosyal medyada, kendi yazdıklarının dışında, hakaret içerikli pek çok mesajı da beğenerek paylaştı.

ADD Eskişehir Şubesi Başkanı Cihan Taşar, bugün yaptığı yazılı açıklamada bu atamaya tepki gösterdi. Taşar, şunları kaydetti:

“Bu kişi, kamu görevlisi olmasına rağmen görevden alınmıyor ve cezalandırılmıyor. Aksine, ödül olarak Eskişehir’e tayin ediliyor. Şu anda da Cumhuriyet kenti Eskişehir’imizde Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Gündüzalp Erkek Öğrenci Yurdu’nda müdür olarak görev yapmaktadır. Eskişehir halkı, Cumhuriyet’e ve atasına bağlı bir kenttir. Ve böyle alçakça saldırıları asla kabul etmez ve etmeyecektir. Yetkilileri buradan uyarıyoruz. Kurtarıcımız ve kurucumuz Atatürk'e çirkince saldıran bu kişi hakkında derhal soruşturma açın ve görevden açığa alın. Bu kişinin, gencecik pırıl pırıl üniversite öğrencilerinin yaşadığı öğrenci yurdunda müdür olarak değil, herhangi bir kamu görevlisi dahi olması kabul edilemez. Bu kişi, Eskişehir’e ödül olarak mı tayin edildi? Açıklanmasını istiyoruz. Biliniz ki bu hainin alçakça saldırılarına göz yummak, onu aklamak. Bu çirkinliklere, adiliklere ortak olmaktır. Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şubesi olarak, Atatürk’ümüze yapılan bu alçakça saldırıyı kınıyor ve gerekli hukuksal sürecin takipçisi olacağımızı buradan açıklıyoruz.”

İşte o paylaşımlar

Türkçe Olimpiyatlarının arkasındaki ekibe hayranlık duymamak mümkün değil. Allah yardımcıları olsun.

Binlerce aile 18 yaş altı evlendi diye cinsel istismardan ağır hapis cezası alıyor. Fakat destek az. Kocalar hapiste, kadınlar dışarıda perişan, çocuklar baba diye ağlıyor. İstismar değil evlilik.

Teyzeye sordum Suriyeliler vatandaş olur mu dedim. Cevaba bak; ‘Selanik'ten biri gelip senin Atan oluyor da, Halep'ten gelen niye vatandaşın olmuyor' dedi. Sustum…

Atatürk'ü sevmiyorum diyorum. Bu ülkeyi Atatürk kurtardı diyorlar. Bu ülke batmıyordu ki zaten ne güzel Osmanlı yönetiyordu… Anlamadığım kim Ata, 600 yıl dünyanın yarısı kadarını yöneten Osmanlı ecdadımı yoksa daha yüzyıl bile olmamış Cumhuriyeti kuran insan mı?

Gerçek Müslüman Atatürk'ü sevemez. Seviyorsa ya ahmaktır ya sahtekar.