Eskişehir'de 61 yaşındaki Meliha Teyze, Sultandere'nin temizlik kraliçesi oldu. Her gün yanında getirdiği çuval ile oturduğu mahallede atılan çöpleri tek tek toplayan Meliha Başar, vatandaşlar tarafından temizlik kraliçesi ilan edildi. Meliha Başar "Ne olur kirletmeyelim" diye çağrıda bulundu.

Eskişehir'de görenleri hayran bırakan manzara Eskişehir'de görenleri hayran bırakan manzara

61 yaşındaki Meliha Başar, ikamet ettiği mahallenin gruru oldu.Sabah erken saatlerde yanına aldığı poşetle birlikte sokağa çıkan Meliha teyze, gün boyu dolaşarak atılan çöpleri toplarken, çevre temizliği konusunda da çağrıda bulundu. Sultandere Mahallesinde oturan Meliha Başar, mezarlık başta olmak üzere bölgedeki cadde ve sokaklara atılan çöpleri toplayarak, çevre kirliliğinin önlenmesine biraz olsun katkıda bulunuyor.

Başar'ın örnek bir davranış sergilediğini belirten Saniye Yılmaz isimli mahalle sakini "Meliha teyze büyük küçük hepimize örnek oluyor. Her gün Meliha Başar'ı sırtında çöp dolu poşeti ile sokaklarda görmek mümkün. Atılan çöpleri toplarken, aynı zamanda da çevre temizliği üzerine de uyarıda ve tavsiyelerde bulunuyor. Mahallemizin temizliği ondan sorumlu. Kendisi mahallemizin temizlik kraliçesi." dedi.

Mahallesindeki temizliğe büyük önem verdiğini belirten Meliha Başar da "Çevrenin kirletilmesi beni çok üzüyor. Yerlere çöp atmayalım. Bu dünya bu çevre hepimizin. Her gün atılan çöpleri topluyorum ve sağlığım elverdiği sürecede toplamaya devam edeceğim" diye konuştu.