Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın çocuklara yönelik ücretsiz düzenlediği “Yaz Dönemi Spor Çocuk Eğitimleri” bu yıl da büyük ilgi gördü. Çocukların yaz dönemini spor yaparak geçirmesini ve yeni eğitim yılına daha zinde girmesini hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, yüzlerce çocuğa spor eğitimi verdi.

Her yıl sporun birçok branşında geleceğin yıldızlarına kendilerini keşfetme imkanı sunan Büyükşehir Belediyesi tesislerinde futbol, basketbol, voleybol, hentbol, kano, cimnastik, taekwondo, halk oyunları ve optimist tekne branşlarında 900 sporcu uzman eğitmenler eşliğinde eğitim gördü.

23 Haziran’da başlayan yaz spor okulları, Osmangazi Spor Sahası’nda düzenlenen sertifika töreniyle tamamlandı. Törene CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan Özen, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Ali Çeliksoy, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın, Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (EASKF) Başkanı Sadri Atam, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Genel Başkan Yardımcısı Hüdai Doğu, belediye bürokratları, sporcu aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Sertifika töreni öncesi ‘Yaz Okulları Mini Minikler Futbol Şenliği’nin final karşılaşması oynandı. 20 kulüpten 420 sporcunun 65 karşılaşmada ter döktüğü şenliğin final mücadelesi sonrası minikler el ele vererek tribünleri selamladı. Sporcu aileleri ve karşılaşmayı izleyen vatandaşlar minikleri uzun süre alkışladı. Karşılaşma sonrası sporculara katılım belgesi verildi.

Törende çocuklara ve ailelere seslenen CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, “Büyükşehir Belediyemizin düzenlediği yaz spor okullarına katılarak çok güzel, sağlıklı bir tatil dönemi geçirdiniz. Hem spor, hem eğitim hayatınızda başarılar sizinle olsun. Kış döneminde de yine spor eğitimlerine devam etmenizi diliyorum. Sizleri ve değerli ailelerinizi tebrik ediyor, yürekten kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri çocuklara tek tek sertifikalarını verdiler. Ailelerin de büyük bir mutlulukla takip ettiği tören, çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.