Eskişehir'de ATM'lerle ilgili önemli karar

Odunpazarı Belediyesi 2020 yılı Temmuz ayı olağan meclis toplantısında, ilçe sınırları içinde yer alan banka ATM'leri ile ilgili önemli bir karar alındı.

Gündem 06.07.2020 - 20:42 06.07.2020 - 20:42

Odunpazarı Belediyesi 2020 yılı Temmuz ayı olağan meclis toplantısı, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt başkanlığında Hasan Polatkan Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Salon, toplantı öncesinde ‘sosyal mesafe kurallarına’ uygun olarak hazırlandı. Toplantıya gelenler kültür merkezine ateşi ölçülerek alındı.

Meclis toplantısında, 28 gündem maddesi görüşüldü. Sosyal mesafe kuralarına uyularak gerçekleştirilen meclis toplantısında; görüşülen gündem maddelerinin ilgili komisyonlardan gelen gündem maddeleri okundu. Okunan raporlardan 23’ü oybirliği ile 5 madde ise oy çokluğu ile kabul edildi.

ATM'ler bir araya getirilecek 

Görüşülen konular arasında yer alan Odunpazarı Belediyesi sınırlarında içinde yer alan cadde üzeri bina duvarlarında ve Belediye tasarrufundaki parklarda kurulu ATM cihazlarının kent estetiğini bozduğu için belirlenen noktalara toplanması konusu oy birliği ile kabul edildi. 

Toplantıda ayrıca Eskişehir Hacı Bektaşi Veli Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği’nin bünyesinde bulunan cenaze aracının Odunpazarı Belediyesi hizmetinde kullanılması da oybirliği ile kabul edildi.

Kira alacakları ertelendi 

Meclis’te gündeminde olan konulardan birisi de Odunpazarı Belediyesi’nin mülkiyetindeki işyerlerindeki kiracıların durumu gündeme geldi. Plan ve Bütçe-Hukuk Ortak Komisyonu Raporu doğrultusunda Odunpazarı Belediyesi alacaklarını 3 ay boyunca ertelenmesi ve Odunpazarı Belediyesi bünyesinde Belediye Polikliniği kurulması oybirliği ile kabul edildi. 

Meclis toplantısında dikkat çeken gündem maddelerinden biri de Odunpazarı Belediyesi Oyunpazarı Gündüz Bakımevi ve Kreşlerinde bakım onarım gibi hizmet verilemeyen dönemler ile afet, deprem, salgın hastalık gibi olağanüstü hallerin gerçekleşmesi halinde kreş ücretlerinin alınmaması konusu da oybirliği ile kabul edildi. 

Toplantıda yeni tip koronavirüs önlemleri üst seviyedeydi. Salon, toplantı öncesinde ‘sosyal mesafe kurallarına’ uygun olarak hazırlandı. Toplantıya gelenler kültür merkezine ateşi ölçülerek alındı.

Aşevine kurban bağışı tartışması 

Meclis’te tartışılan konulardan birisi de Kurban Bayramında Odunpazarı Belediyesi Aşevi tarafından kurbanlık kabulü, kurbanlık bedellerine ait şartlı bağışların kabulü; bunların kesimi ve bu bağışların aşevi aracılığı ile ihtiyaç sahipleri yararına kullanılması oldu. AK Parti’li üyelerin karşı oy kullanmasına rağmen, oy çokluğu ile kabul edildi.

Başkan Kurt, konunun hakkında koronavirüs salgını nedeni ile vatandaşlara ekonomik destek olmak isteyen Odunpazarı Belediyesi’nin aşevi için yıllardır kullanılan şartlı bağış hesapları bloke edildiğini hatırlatarak, "Bizim Aşevi’miz 15 bin kişiye kadar sıcak yemek sunma kapasitesi olan bir dayanışma merkezi ve ayrı bir hesabı var. Bu hesap 2007’den beri açık. Vatandaşlarımız para yatırıp iyilik yapıyorlar. Çünkü biliyorlar ki o bağışlar, yoksul vatandaşlarımıza yardım olarak sunuluyor” dedi. 

Yorumlar
Anket Tümü

Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?

Ankete Katıl
Yükleniyor...
0
.
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
alexa