Mahmudiye Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası Eskişehir Şubesi arasında Toplu İş Sözleşmesi, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, Belediye-İş Eskişehir Şube Başkanı Kemal Azak tarafından imzalandı. Mahmudiye Belediye Personel Limited Şirketi kadrosunda yer alan işçileri kapsayan toplu sözleşme ile çalışanların ücret, sosyal hak ve ikramiyelerinde yüzde 100’lük oranda artış yapıldı.

Mahmudiye Belediyesi bütçesinden Mahmudiyespor'a destek Mahmudiye Belediyesi bütçesinden Mahmudiyespor'a destek

Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan "Bugün olduğu gibi yarında çalışanların her türlü sosyal ve sendika haklarının kazanılması için, elimizden gelen desteği sonuna kadar vereceğiz. Alın terinin, emeğin ve elleri nasır tutan çalışanlarımızın, emeğinin karşılığı asla para ile ödenmez ve ölçülmez. Her zaman çalışanlarımızın refah içerisinde yaşaması için ve geleceğimizin teminatı olan çalışanlarımızın çocuklarının geleceği ve istikbali için emekçinin hakkını korumaya devam edeceğiz. Toplu İş Sözleşmesi işçilerimiz ve aileleri için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Belediye-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Kemal Azak, “İşçilerin alacakları ücretlerin sosyal haklarının iyileştirildiğine dikkati çekerek, Tüm Belediye Personel Limited Şirketi personeli olan arkadaşlarımızın aldıkları ücretlerin üstüne yüzde 100 oranında bir iyileştirme yapılarak hayata geçirmiş bulunuyoruz. Belediye Başkanımıza ve Başkan Yardımcımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kadrolu çalışanlara da ek protokolle zam artışı uygulandı.