Eskişehir'in en eski yerleşim alanlarından biri olan Karapınar'da isyan her geçen gün daha da büyüyor. Daha fazla dayanacak gücü kalmayan asırlık binalar oldukları yere çökerken, bugüne kadar hiç bir çalışmanın başlatılmaması da bölge sakinlerinin haklı tepkisine neden oluyor. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından hazırlanan "Karapınar Kentsel Dönüşüm Projesinin" bugüne kadar bir türlü hayata geçirilmemesi mahalledeki binaların da tek tek çökmesine sebebiyet veriyor.

Mahalle halkı korku içerisinde 

Karapınar'a üvey evlat muamemelesi yapıldığını belirten bölge halkı, ikamet ettikleri binalarda çökme korkusu ile uyandıklarını söyledi. Mahalle sakinlerinden Ergun Uzun "Karapınar'dan göç başladı. Çöken bina sayısı giderek artıyor. Birçok ikamette yaşayan insanlar var. Hepsi çökecek korkusunu yaşıyor. Özellikle yağışlı ve şiddetli rüzgarlı havalarda vatandaşın gözüne uyku girmiyor. Son olarak çöken binada insanlar kendilerini sokağa atmayı başardı. Kaderine terk edilen binalar etraflarına da tehlike saçıyor. Toplu Konut İdaresi ile Odunpazarı Belediyesi arasında yaşanan sıkıntının faturası bizlere kesiliyor. Sorumluların artık biran önce harekete geçip, Karapınar'ın kurtarmalarını istiyoruz. Kavgayı bıraksınlar, hizmete el atsınlar" diye dert yandı.

Çocuklar sokağa çıkamıyor 

Bir başka mahalleli de çökecek korkusu yüzünden çocuklarının sokağa bile çıkamadığı söyledi. İsminin açıklanmasını istemeyen mahalleli bir kadın "Binalar artık dayanamıyor. Sürekli çöken bina haberini alıyoruz. Karapınar'ın artık dayanacak hiç bir gücü kalmadı. Çocuklarımız oyun oynayabilmek için ne bahçeye ne de kapı önüne çıkabiliyor. Her an çökecek korkusu yaşamaktan bıktık" şekinde konuştu.