Eskişehir'in en eski yerleşim birimi olan Karapınar'da çökme tehlikesi yaşayan binalarda oturanlar korku dolu anlar yaşıyor. Bölge sakinleri "Uykularımız kaçıyor" diyor.

Eskişehir'de bir mahalle adeta yok olmak üzere. Şehrin en eski yerleşim birimlerinden biri olan Karapınar Mahallesinde ikamet eden vatandaşlar korku dolu anlar yaşamaktan bıktıklarını dile getirdi.

Eskişehir'de vatandaşa mikrop saçan hizmetler Eskişehir'de vatandaşa mikrop saçan hizmetler

Bölgede birçok ikametin çökme tehlikesi altında olduğunu ifade eden mahalle sakinleri "Yıllardan beri bir türlü Karapınar Mahallesinde yaşadığımız soruna çözüm getirilmedi. Bağlı olduğumuz Odunpazarı Belediyesine mahalle hakkındaki sorunu defalarca ilettik. Yüzlerce imzadan oluşan kampanya düzenledik. Yerel yönetimlerin başlıca görevlerinin içerisinde ve en önemlisi şehrin alt ve üst yapı çalışmalarını düzenleyip şehirde insanların sağlık mutluluk ve huzur içerisinde yaşamasını sağlamaktır. Binalar her an üzerimize çökecek. Yaşlanan yapıların çoğu oturulamaz durumda. Sabah kahvaltılarını lağım fareleri arasında yapmaktan bıktık. Mahallemizde bir an önce gerekli dönüşüm çalışmasının yapılmasını, binalarımızın yenilenmesini istiyoruz" diye çağrıda bulundular.