Türkiye'nin gıda sektöründe öncü kuruluşu ETİ, Eskişehir Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile birlikte gelecekte bünyesinde görev alacak uzman personeli yetiştirmek üzere gıda teknolojisi alanında mesleki eğitim programı başlatıyor.

Eskişehir Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile işbirliğinde yürütülecek programada öğrenciler, haftanın 1-2 günü Gazi Mesleki ve Teknik Lisesi'nde genel bilgi ve meslek derslerini, 3-4 gün ETİ gıda fabrikalarında uygulama ağırlıklı işbaşı eğitimi görecekler. Öğrencilere 9., 10. ve 11. sınıfta asgari ücretin yüzde 30'u ( bin 275 TL.) 12.sınıfta ise yüzde 50'si (2 bin 125 TL) aylık ücret olarak ödenecek ve sigortaları yapılacak.

4 yıllık eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi diploması, ustalık belgesi, işyeri açma belgesi, Europass belgesi alacaklar, teknisyen ünvanına sahip olacaklar ve ETİ Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş'de öncelikli olarak işe alınacaklar. Öğrenciler mezuniyetleri sonrasında yüksek öğretime devam edebilecekler.

Programa Anadolu Liseleri ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin 9. sınıfında halen öğrenim görmekte olan öğrenciler girebilecek, herhangi bir şekilde yıl kaybı olmaksızın öğrenimlerine devam edecekler.

Yumurta ve süte rekor zam! Yüzde yüzü geçti Yumurta ve süte rekor zam! Yüzde yüzü geçti

Programa başvuracak öğrencilerin velileri 24-25 Ocak 2022 tarihlerinde Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne (Atatürk Bulvarı-ETİ Arkeoloji Müzesi Yanı) ön kayıt yaptıracaklar, mülakat ve seçmeler, 27-28 Ocak 2022 tarihlerinde olacak.

Program ile ilgili detaylı bilgi okul müdürlüğünden (0-222-230 31 90) alınabilecek.