Eskişehir, bu Kurban Bayramı'nda sakin ve huzurlu bir atmosfere büründü. Vatandaşların büyük çoğunluğu memleketlerine veya tatil yörelerine gitmesi nedeniyle şehir merkezinde adeta sessizlik hakimdi.Eskişehir'in en işlek caddeleri ve alışveriş merkezleri, bayram boyunca boş kaldı. Özellikle gündüz saatlerinde şehirde adeta sessizlik hakimdi. Yaya ve araç trafiğinin oldukça az olduğu gözlemlendi. Geçtiğimiz yıllarda bayramda yoğunluk yaşanan caddeler ve mağazalar, bu yıl bomboş kaldı. 

Eskişehir’de yola çıkanlara uyarı: 12 saat o cadde kapalı olacak Eskişehir’de yola çıkanlara uyarı: 12 saat o cadde kapalı olacak

Trafik azaldı

Trafikte de önemli bir azalma gözlemlendi. Park sorunu yaşanmadan araçlar rahatça park edilebildi. Özellikle park yerleri bulmakta zorlanan vatandaşlar için bu durum büyük bir rahatlık sağladı. Bayram yoğunluğunun yaşanmadığı bu sakin atmosfer, sürücülere de keyifli bir sürüş imkanı sundu.

Eskişehir'de bayram dolayısıyla bazı işyerleri kapalıyken, açık olanlar da oldukça tenhaydı. Restoranlar, kafeler ve mağazalarda müşteri sayısında önemli bir düşüş yaşandı.