Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı Kahveciler Odası’nın son günlerde maliyetler nedeniyle yaptığı zam başvurusu kabul edildi.

Birlik Yönetim Kurulu tarafından alınan karar gereği Eskişehir’deki kahvehane ve çay ocaklarında 2.5 liraya satılan bir bardak çayın fiyatına 1 TL zam yapıldı. 

Eskişehirli çiftçilere yüzbinlerce liralık 'niye ektin' cezası Eskişehirli çiftçilere yüzbinlerce liralık 'niye ektin' cezası

Konu ile ilgili bir açıklama da bulunan Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban, “Zam yapmaya mecbur kaldık. Sürekli artan maliyetler yüzünden esnafımız çok zor durumdaydı. Pandemi sürecinde çok büyük sıkıntı yaşayan esnaf tam toparlanmaya çalışırken girdi maliyetleri sürekli arttı. En son suya zam yapıldı. Bunun ardından çaya şekere sürekli zam geldi. O nedenle üyelerimizin talebi üzerine fiyat artırımına gidildi. Böylelikle 1 lira çaya zam yapıldı. Üyelerimiz odamıza gelerek yeni tarifelerini alabilirler. Tarife almayan üyelerimiz yeni ücretle satış yapamayacak” şeklinde konuştu.