Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Çocuk Hakları Birimi tarafından düzenlenen atölyeler yoğun bir katılımla devam ediyor.
Bu kapsamda Çocuk Hakları Birimi kış döneminde de 4-12 yaş grubu çocuklara birbirinden farklı atölyeler gerçekleştiriyor. Uzman eğitmenler eşliğinde hafta sonu düzenlenen 6-7 yaş Drama Atölyesi ile 7-9 yaş Resim Atölyesi’nde çocuklar eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşıyorlar.

Çocuklar yaşamın provasını yaptıkları drama ile hayallerini canlandırırken, çizdikleri resimlerle de hayal dünyalarını kâğıda döktüler. Minikler çizdikleri resimleri ailelerine büyük bir heyecanla gösterirken, aileler de çocukların hayal dünyasını geliştiren, onlara özgüven aşılayan ve hayata farklı bir açıdan bakmalarını sağlayan etkinlikler nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e ve Çocuk Hakları Birimi yetkililerine teşekkür ettiler.

Çocuk Hakları Birimi, etkinlikler hakkında bilgi almak isteyenlerin 0538 876 3873 numaralı telefondan yetkililere ulaşabileceklerini belirttiler.