Dün gece saat 21.30 ile gece yarısı 00.00 saatleri arasında il genelinde Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı 140 polis ve bir Tim Çevik Kuvvet Personeli’nin katılımıyla çalışma yapıldı. Yapılan çalışmalarda 3 bin 647 şahıs sorgulandı. Şahısların sorgusunda; Bir şahsın dolandırıcılık suçundan arandığı, ayrıca 16 yıl 2 ay 20 gün kesinleşmiş hapis cezasının olduğu, bir şahsın uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek ,bulundurmak suçundan arandığı, bir şahsın dolandırıcılık suçundan arandığı, ayrıca 10 bin 590 liraadli para cezasının olduğu, bir şahsın kumar oynanması için yer temin etmek suçundan arandığı, bir şahsın uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçundan arandığı, bir şahsın ‘Sporda şiddetin önlenmesine yönelik seyirden yasaklanma’ suçundan arandığı, bir şahsın hırsızlık suçundan arandığı, bir şahsın da basit yaralama suçundan arandığı tespit edilirken, toplamda 8 şahsın aranmasının olduğu, 5 şahsın ise yoklama kaçağı olduğu tespit edildi.

Ayrıca ekipler 60 umuma açık yer denetledi. Denetlemeler sonucunda; bir işletmede 3 çalışanın SGK ve kimlik bildirim kaydınının olmadığı, iki işletmenin canlı müzik izin belgesinin bulunmadığı, bir işletmede kapalı alanda sigara kullanım yasağı ihlali ve bir işletmede mesul müdürün işletmede olmadığı tespit edildi.

Eskişehir’de OSB’den hırsızlık: Dedektif timleri enseledi Eskişehir’de OSB’den hırsızlık: Dedektif timleri enseledi

Gece polis ekiplerince yapılan çalışmalarda 259 araç kontrol edilirken, 35 sürücüye toplam 123 bin 376 lira para cezası uygulandı.