Eskişehir'de depremzedelere seçim desteği Eskişehir'de depremzedelere seçim desteği

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta medyana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler büyük yıkıma yol açarken, afet nedeniyle göç etmek zorunda kalan ancak adres naklini yapmayanlar için Eskişehir’in Cumhuriyet Halk Partili belediyeleri ortak çalışma başlattı.

50 binden fazla insanımızın hayatını kaybettiği depremler sonrası afet bölgesinden Eskişehir’e gelerek ikametini aldırmayan ve halen adresi afet bölgesindeki illerde görünen seçmenler Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi ve Odunpazarı Belediyesi iş birliğiyle “Demokrasi Yolculuğu” yapacaklar.

Çalışmayla depremzede seçmenlerin Eskişehir’den, depremin yıkıma yol açtığı Kahramanmaraş, Adana, Osmaniye, Hatay, Malatya, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa’ya ücretsiz ulaşımı sağlanacak. Yeterli yolcu sayısına ulaşacak otobüslerle bölgeye gidecek seçmenler, oyunu kullandıktan sonra aynı gün Eskişehir’e dönecekler.

Kontenjanla sınırlı olan ücretsiz ulaşım desteği hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak isteyenler 0222 211 55 00 numaralı telefonun dahili 1202-1221-1400-1611 ve 1624 nolu hatlarından yetkililere ulaşabilecekler.