Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Resim Atölyesi, haftada bir gün 6-12 yaş ve 16 yaş ve üstü olmak üzere iki farklı grupta gerçekleştiriliyor. 6-12 yaş arası Resim Atölyesi Salı günleri 10.00-12.00 saatleri arasında yapılırken, 16 yaş üstü yetişkin bireyler için Resim Atölyesi ise yine Salı günleri 13.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştiriliyor.

CHP’li kadınlar Eskişehir’de öğrenciler için eylem başlattı CHP’li kadınlar Eskişehir’de öğrenciler için eylem başlattı

Resim Atölyesinin alanında uzman eğitmenler tarafından verildiğini ifade eden yetkililer, resim yapmanın özel eğitim gereksinimi olan bireylerin öğrenme süreçlerinde ve kendilerini ifade etmelerinde büyük katkı sağladığını söyledi. Resim yapan bireylerin daha özgüvenli, yaratıcı ve duyarlı olduğunu belirten yetkililer, resim yapmanın down sendromlu bireyleri mutlu ettiğinin altını çizdi.

Engelli raporu olan tüm özel gereksinimli bireyler, Yenikent Mahallesi, Nejdet Yıldırım Sokak Seramik Park içinde bulunan Engelsiz Kültür ve sanat Merkezi’ne gelerek ön kayıt işlemini gerçekleştirebilirler. Resim Atölyesi ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 222 227 86 38 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi alabilir.