Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümü etkinliğinde çok sayıda kadın bir araya geldi.

Altınsaray Davet Salonu’nda gerçekleştirilen programda CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Tepebaşı Belediye Meclis üyeleri ile mahalle muhtarları ve çok sayıda Belde Evi kursiyeri kadın yer aldı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Eskişehir Şube Başkanı Sevinç Uluçeşme programda yaptığı konuşmada, “Çanakkale Savaşları Zaferinin 108. yılını buruk bir sevinç ile karşılıyoruz. 11 ilimizi vuran deprem her birimizi etkiledi. Dualarımız onlarla, tüm şehitlerimizi de rahmet ile anmak istiyorum” diye konuştu. 

Programda söz alan Milletvekili Çakırözer ise “Çanakkale Zaferi bugün burada buluşmamızın, ulus olmamızın, kardeşçe ve özgürce yaşamamızın mayasıdır, omurgasıdır. Çanakkale şehitlerimizi ve on yıllar boyunca vatan savunmasında kaybettiğimiz tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Dualarımız bu depremde yitirdiğimiz 50 bin kardeşimizin de ruhlarına gitsin. Dayanışma ruhu bu memleketi, bu milleti sonsuza kadar yaşatacak. Bu duygular ile deprem yaralarını saracağımıza inanıyorum. Şimdi bir de sel felaketi oldu. 14 vatandaşımız hayatını kaybetti, arananlar var. Bugün kayıpların bulunması için de dua edeceğiz. Aynı zamanda Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere armağan ettiği cumhuriyetimiz için ve kaybettiğimiz şehitlerimiz, kahraman gazilerimiz için de dua edeceğiz. Ülkemizin sonsuza dek bağımsız, egemen, özgür bir ülke olması için, Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet yolunda giden Türkiye Cumhuriyeti olması için dua edeceğiz” diye konuştu.

Katılımcılara pilav ve hoşaf ikramı yapılan program, şehitlerimiz için okutulan Mevlid-i Şerif ile son buldu.