Eskişehir'de ESÇEVDER üyeleri özellikle yeşil alanlar başta olmak üzere boş arsaların kirletilmesine yönelik tepkilerini dile getirdi.

Şehrin çeşitli yerleşim birimleri ile ormanlık alanlarınının adeta çöp yığını haline çevrilmesi çevrecileri isyan ettirdi. Havaların ısınması ile birlikte mesire alanlarında yaşanan bir hareketliliğin ardından yeşil alanlarının atıklarla donatılması haklı tepkileride beraberinde getirdi.

Başkan Ayhan'dan Tepebaşı Belediyesi'ne ziyaret Başkan Ayhan'dan Tepebaşı Belediyesi'ne ziyaret

Çevre başta olmak üzere yeşil alanların korunması amacıyla mücadelelerini sürdürdüklerini belirten Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği (ESÇEVDER) Başkanı Sadık Yurtman "Kentimizin tüm semtlerindeki çevreye duyarlı vatandaşlarımızdan gelen her türlü şikayeti imkanlarımız dahilinde yerinde değerlendirmeye çalışıyoruz. Amacımız daha temiz bir Eskişehir'de tüm bireylerin yaşam sürmesidir. Havanın ısınması ile birlikte özellikle yeşil alanlarda piknik yapmaya gelenlerin sayısıda artmaya başladı. Mesire alanlarında yapılan pikniklerden sonra atıkların bırakılması çevreye büyük bir çirkinlik yaratıyor. Bu manzaralara yol açanlara karşı ilgililerden gerekli denetimlerine bir an önce başlamalarını istiyoruz" dedi.