Eskişehir'de yıllardan beri boş duran eski otogar alanına yapılacak AVM ve rezidans inşaatına başlanıldı. Eski otel binasının da yer aldığı alanın etrafında güvenlik önlemleri alındı. Yıkım çalışması başlatıldı.

AKUT Eskişehir ekibi afet bölgesine hareket etti AKUT Eskişehir ekibi afet bölgesine hareket etti

Eski otogar için düğmeye basıldı. Emekli sandığı tarafından yıllar önce açılan ihalede Sarar Şirketler Grubu tarafından satın alınan eski otodar alanına yapılacak tesis için kollar sıvandı. Yıllardan beri atıl durumda bulunan eski otogar ve otel binasının bulunduğu alanda yıkım çalışması dün itibarıyla başladı. Bursa'lı bir iş adamına ait firma tarafından yapılacak yeni alışveriş merkezi (AVM) projesinde 1+1, 1+2, 1+3, 1+4 dükkanlar, ofisler, rezidanslar olacak.

Eski otogar ve Gamgamlar’a kadar olan adanın tamamında uygulanacak proje Porsuk 2 Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılacak. Yunus Emre Caddesi üzerinde bulunan eski otogarın yıkımı öncesi firma çalışanları tarafından güvenlik önlemleri alındı. Bu hafta itibarı ile başlayacak olan yıkımın ardından bölgeye yeni tesis inşaatına başlanılacağı öğrenildi.