Eskişehir'de artan faturalar nedeniyle bakkal ve bayi esnafına yönelik anlaşma sağlandı. Protokol gereği esnaf, elektiriği yüzde 8 oranında ucuz tüketebilecek.

Temmuz ayında en ucuz sigara 40 lira olacak Temmuz ayında en ucuz sigara 40 lira olacak

Yeni yıl ile birlikte enerji tüketim faturaları karşısında isyan eden esnafın sorunu bağlı oldukları oda yönetimi tarafından dikkate alındı.Eskişehir'de faaliyet gösteren Bakkal ve Bayi esnafı kulandığı elektriği bundan  böyle yüzde 8 ornaında ucuz ödeyebilecek.Konu ile ilgili bir açıklamada bulunan ve geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurulda yeniden başkanlık görevine getirilen İsmail Hakkı Ördek, elektrik dağıtım şirketinden sorumlu şirket yetkilileri ile indirim konusunda masaya oturduklarını söyledi.

Kongre öncesi üyelerine verdikleri sözlerin takipçisi olmaya devam ettiklerine dikkat çeken İsmail Hakkı Ördek "Eskişehir elektrik dağıtım şirketi yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler olumlu bir şekilde sonuçlandı.Odamıza kayıtlı üyelerimiz için kullandıkları elketirik genel tüketim üzerinden yüzde 8 oranında bir indirim imkanı sağladık.İndirİm tutarı ise işletmelerin kullanımına göre değişik göstercek.Bu konuda bilgi almak isteyen üyelerimiz elektrik dağıtım şirketi yetkililerİnden bilgi alabilecekl" dedi.