Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Osmangazi Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen, “Mobil Uygulama Geliştirme Atölyesi” gençlerden büyük ilgi gördü.

Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi’nin gençlere yönelik atölye ve söyleşileri devam ediyor.Bu kapsamda düzenlenen “Mobil Uygulama Geliştirme Atölyesi” Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Atölye hakkında bilgi veren Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi yetkilileri, “Gençlere yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Düzenlediğimiz bu atölyede ilk olarak, ‘kod yazmadan mobil uygulama geliştirmek mümkün mü? Mobil uygulama tasarımı için nasıl bir yol izlenir?’ sorularına yanıt aradık. İOS ve Android tabanlı uygulama geliştirme, mobil uygulama geliştirmede no-code platformları ve flutter ve flutterflow üzerine bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca atölye sonunda bir de uygulamalı olarak örnek mobil uygulama geliştirme çalışması gerçekleştirildi.” dediler.

Eskişehir'e oyun ve animasyon merkezi kuruluyor Eskişehir'e oyun ve animasyon merkezi kuruluyor

Düzenlenen atölyeler ile kendilerini geliştirme imkânı yakaladıklarını belirten gençler, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler. Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi yetkilileri de düzenlenen etkinliklerle her alanda gençlerle bir arada olmaya devam edeceklerini belirttiler.