Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin gençlere yönelik eğitsel, kültürel, sanatsal ve sosyal olmak üzere her alanda destek çalışmaları aralıksız sürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Gençlik Merkezi gönüllüsü gençlerden oluşan Gençlik Korosu 2023 yılının ilk konseri olan “Gençlerle Türkülere Yolculuk” ile muhteşem bir geceye imza attı.

Eskişehir'de çocukların karikatürleri görücüye çıkıyor Eskişehir'de çocukların karikatürleri görücüye çıkıyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda (Opera) düzenlenen konser büyük ilgi görürken, 7’den 70’e her kesimden izleyicinin yer aldığı salonda tüm koltuklar doldu. Şef Serpil Gürsel ile Türk Halk Müziği’ne ilgi duyan gençleri bir araya getiren Büyükşehir Gençlik Merkezi, Gençlik Korosu ile dinleyicilere türkü dolu bir akşam yaşattı. Birbirinden güzel türküleri seslendiren gençler, performansları ile izleyicilerin büyük beğenisini kazandı.

Konser sonunda gençler, izleyiciler tarafından uzun süre alkışlandı. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın da gençleri gösterdikleri başarılı performans nedeniyle kutlarken, konsere gösterdikleri büyük ilgi ve katılım nedeniyle izleyicilere teşekkür etti.