İki başkan adayının yarıştığı Tornacılar ve Oto Tamirciler Odası'nın genel kurulunda gergin anlar yaşandı. Mevcut Başkan Karamanlı’nın kürsüde açıklama yaptığı sırada rakip aday Halil Kılıç’ın yönetimindekiler tepki gösterdi. Kürsüye yürüyen bir üye divan başkanı Ekrem Birsen’in devreye girmesi sonucu güçlükle sakinleştirildi. Yapılan seçimde 709 üyenin oyunu alan Adnan Karamanlı yeniden oda başkanlığına getirildi.

Yumurta ve süte rekor zam! Yüzde yüzü geçti Yumurta ve süte rekor zam! Yüzde yüzü geçti

Tornacılar ve Oto Tamirciler Odasının olağan genel kurulu gergin anlara sahne odu. Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen’in divan başkanlığı görevini yaptığı kongreye odaya ait davet salonu ev sahipliği yaptı. Çok sayıda üyenin katılım sağladığı genel kurulda, mevcut yönetiminin dönem çalışmaları hakkında üyeler bilgilendirildi. Bir önceki Başkan Halil Kılıç’ın yeniden göreve talip olduğu kongrede oda dönem faaliyetleri mevcut Başkan Adan Karamanlı tarafından yapılan aidat ve maaş konuları sırasında rakip yönetim kurulu adayları itirazda bulundu. Üyelerden bazıları yerlerinden kalkarak Karamanlı’nın konuşma yaptığı kürsüye yürümeye kalktı.

Karamanlı’nın açıklaması sırasında yaşanan gerginlik divan başkanı Ekrem Birsen ile Başkan Adayı Halil Kılıç’ın devreye girmesi sonucu daha fazla büyümeden yatıştırıldı. Emniyet ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı genel kurulda üye olmayanlar tespit edilerek salondan çıkartıldı. Gerginliğin giderilmesinin ardından oda seçimine geçildi. Gün boyu süren kongredeki seçimde Tornacılar ve Oto Tamirciler Odası Başkanlığına 709 üyenin desteğini alan Adnan Karamanlı getirildi. Diğer aday Halil Kılıç ise 474 esnafın desteği ile seçimi kaybetti.

Yeni Yönetim Kurulu üyeliklerine de Taner Yeğmen, Yücel Özer, Yusuf Akduman, Özcan Kahraman, Celal Bulamadık, Mustafa Koşar, Ramazan Gündoğdu ile Levent Yayla geldi.