Eskişehir'de 3 Mart 2023 Cuma günü kalp krizi ve beyin kanaması geçirdikten sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Aydın Ünlüce, toprağa verildi. Aydın Ünlüce için önce Eskişehir Adliye Sarayı’nda, daha sonra da Eskişehir Büyükşehir Belediyesi önünde tören düzenlendi.  

"Abimizi kaybettik" 

Adliye Sarayı önünde düzenlenen törende konuşan Eskişehir Baro Başkanı Mustafa Elagöz, “Eskişehir Barosu olarak yastayız, Eskişehir Barosu büyük bir değerini kaybetti. Çok sevdiğimiz ve her zaman büyük bir saygı duyduğumuz değerli meslek büyüğüm, abim Sayın Avukat Aydın Ünlüce geçirmiş olduğu rahatsızlık neticesinde iki haftayı aşkın bir süre görmüş olduğu tedavi ve hayata tutunma mücadelesini  maalesef dün akşam saatlerinde kaybederek hakkın rahmetine yürüdü. Bir avukat nasıl olmalı, nasıl davranmalı, meslek etik ve değerleri yönünden bu mesleğin nasıl icra edileceği yönünde bizlere her zaman örnek olan ve ilkeli duruşu ile her zaman takdire şayan olan değerli abime Allah’dan rahmet diliyorum” dedi.  

"Eskişehir’e Türkiye’ye büyük katkıları oldu"

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen törende konuşan Başkan Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen de "Hayatımın ender üzüntülerinden bir tanesini yaşıyorum. Benim vekilim, meclisimin ben yokken, ben şehir ve yurt dışındayken benim yerime belediyede beni temsil eden insan, değerli hukukçu Aydın Ünlüce’yi maalesef bütün gayretlere rağmen ve bizlerin tüm çırpınmalarına rağmen hayata tutunamadı. Derler ya Allah sevdiği kullarını alır diye, sevdiği kullarından bir tanesini de Ona uğurladığımız benim temsilcim, benim arkadaşım, tarafsız hukukçuluğuyla, hukukun sağlam hükümleriyle yaptığı konuşmalar dün akşam haberi aldığımda ben İzmir’den dönerken yol boyunca kulağımda çınladı. Konuşmaları, tavrı, efendiliğiyle, kendisinin fikirlerinin aksini savunanlara karşı verdiği cevaplarla, hukuki hakimiyetini ortaya koyan çok değerli bir hukukçuydu.  Aslında gençti, çok gençti, genç olarak aramızdan ayrılıyor. Yüce Tanrı onu bütün gençliğiyle ve sevaplarıyla, sevaplarıyla diyorum çünkü, hukuki sorunu olan herkese yardımcı olur, yol gösterirdi, iz gösterirdi, iyi yorumlar yapardı. Genç yaşında hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra savcılık yapan ve daha sonra avukatlık yapan ve benim işte o sıra kendisini tanıyıp da belediye meclis üyeliğini kabul etmesi konusunda teklifi yaptığım günler daha dün gibi. Eğer Allah ömür verseydi, onu yanına çağırmakta acele etmeseydi daha çok hizmetleri olacaktı. Yerel yönetimlere büyük katkılar sağlıyor olacaktı. Değerli eşi Ayşe Ünlüce oda ağır ceza hakimliğinden daha sonra avukatlığa başladı. Aydın’ı tanıdıktan sonra onu da genel sekreter olarak Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin bürokrasisini hediye ettiğim değerli eşi gerçekten Eskişehir’e, sizlere dolayısıyla Türkiye’ye de büyük katkıları olmuştur.  Ben çok üzüntülüyüm kız kardeşine, annesine, babasına uzun ömürler diliyorum. Bir evlatlarını kaybettiler ama onun eseri olan iki genç torunları var. Birisi hukukçu oluyor inşallah. Diğer oğlu da mimar, bize şehircilik konusunda yol gösterecektir bize. Onlar bize emanettir. Allah yattığı yeri cennet eylesin. İzmir'de dün akşam haberi aldığım vakit sayın genel başkanımız, Cumhurbaşkanı adayımız dahil ve yine yardımcılarından Seyit Torun'da çok üzüldüklerini ve programları olmasaydı buraya katılacaklarını ifade ettiler.  Bütün Eskişehir’e  ben onların başsağlığı dileklerini ayrıca burada iletiyorum. Allah gani gani rahmet eylesin, sabırlar versin” diye konuştu.

Eskişehir'de feci kaza! Olay yerinde can verdi Eskişehir'de feci kaza! Olay yerinde can verdi

Son yolculuğuna uğurlandı

Aydın Ünlüce, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi önündeki törenin ardından Mahmut Sami Ramazanoğlu Camisi’nde ikindi namazına müteakibe kılınan cenaze namazı sonrası Asri Mezarlık'a defnedildi.