Eskişehir'de grip aşısı ile ilgili önemli açıklama

Eskişehir'de grip aşısının satışına Başlanıldı. Bu yıl aşılama 2 kategoride yapılacak. Eskişehir Eczacılar Odası Başkanı Kamış "Eczanelerden ücretli, hak edenlere de sistem üzerinden temin edilecek" dedi.

Sağlık 22.09.2021 - 16:38 22.09.2021 - 16:38

Grip aşısı Eczanelere gelmeye başladı. Yeni tip corona virüs salgını nedeniyle daha önemli hale gelen grip aşısının satışının başladığı bildirildi. Konu ile ilgili Eskişehir-Bilecik 9.Bölge Eczacılar Odası Başkanı Metin Kamış’tan edinilen bilgilere göre grip aşısının bu yıl iki şekilde temin edileceğini söyledi. Aşılardan birinin  SGK geri ödeme listesinde yer almadığına dikkat çeken Başkan Kamış, aşının eczanelerde 110 lira civarında satışa sunulduğunu ifade etti.

Grip aşısının Eylül ve Kasım ayında yapılması gerektiğini de hatırlatan Kamış “Grip ciddi bir hastalıktır ve risk grubunda olan bireyler yakalandığında ciddi komplikasyonlar gerçekleşebiliyor. Bu nedenle aşı,mevsimsel gribe karşı etkin bir koruma yöntemidir" dedi.

Aşı olmak isteyenlerin Eczanelere gelmeye başladığını da belirten Metin Kamış “Bu yıl hem ücretli hem de sistem üzerinden hak edenlere aşı verilecek.Yaşı veya kronik rahatsızlığı olanlarda aşı sistem üzerinden aşı alabilecek.Geçen yıl,aşı reçetesi yazılanlara sistem üzerinden adına depodan aşı geliyordu.Bu yılda sistem üzerinden aşı olacaklara temin edilecek.” diye konuştu.

Yorumlar
Anket Tümü

Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?

Ankete Katıl
Yükleniyor...
0
.
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
alexa