Bilimsel, kaliteli, eşit ve ulaşılabilir eğitimin her çocuğun hakkı olduğunu savunan Odunpazarı Belediyesi, özel gereksinimli çocuklar için Vadişehir’e Eskişehir’in belediyelere ait ilk engelli kreşi olan Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi’ni açtı. 3-6 yaş otizm ve zihinsel engelli çocukların tam gün eğitim ve öğretim göreceği engelsiz kreş, mülkiyeti belediyeye ait arazi üzerine yapıldı. Engelsiz kreş çalışmalarında Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara, Belediyeye destek oldu.

Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi adı verilen kreşin, açılış töreni geçtiğimiz günlerde törenle yapılmıştı. Aynı zamanda Belediyenin 14’üncü kreşi olan Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi için kayıtlar başladı. Engelsiz Kreşe kayıt yaptırmak isteyenler, Vadişehir Mahallesi Tekin Alp Caddesi No: 73/1 adresinde bulunan Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi’ne giderek başvuruda bulunabilir.

Eskişehirli isim bakanlığa atandı Eskişehirli isim bakanlığa atandı

Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, hafta içi 08.00-18.00 saatleri arasında 0222 240 08 47/138 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilir.