Kristal İş Eskişehir Şube Başkanı Erdal Akyazı ve beraberindeki sendika üyesi işçiler CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer eşliğinde CHP Emek Büroları Koordinatörü, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile görüştü, CHP’nin haftalık grup toplantısına katıldı. 

Ücret, ikramiye, yakacak, giyim yardımı gibi sosyal haklar konularında taleplerinin karşılanmasını istediklerini aktadar sendika Başkanı Akyazı, “Arkadaşlarımızın mücadelesini daha görünür kılmak için, milletin Meclisine gittik. Milletvekilimiz Utku Çakırözer ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Veli Ağbaba ile görüştük. Grup toplantısına katıldık. Milletvekillerimize ve bizi alkışlarla karşılayıp onore eden  CHP gurubuna da teşekkür ediyoruz. Kristal-iş sendikası Eskişehir şubesi olarak kardeşlerimizin haklı mücadelesini hedefine ulaştırmak için her çabanın içinde olacağımız bilinmelidir. Yaşasın grevimiz, Yaşasın mücadelemiz” dedi. 

"İşleri dönmeliler"

İşçileri Meclis’te misafir eden CHP’li Çakırözer ise işveren ile anlaşmanın sağlanarak, karakışta işçilerinin işlerine dönmesini istediklerini aktardı. Çakırözer, “Eskişehir’de emekçi kardeşlerimiz haklı talepleri için 134 gündür grevde. Seslerini duyurmak için bu hafta gazi Meclisimize geldiler.  Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba ile emekçilerimizi TBMM'de dinledik. Kristal İş Şube Başkanımız Erdal Akyazı ve emekçilerimizle Grup Toplantımıza katıldık. Hepsinin ailesi, evladı var. Arzumuz ve çağrımız işveren ile bir an önce uzlaşının sağlanması ve emekçilerimiz bu kara kışta işlerine dönmelerinin sağlanmasıdır” dedi.