İddialara göre olay Eskişehir’in Sivrihisar ilçesi Yenice Mahallesi’nde yaşandı. İlçede yaşayan Ö.Ç., “Kendime ait olan sürüyü otlatıyordum. Otlatma esnasında, sürümün yanında kendime ait Akbaş dişi köpeğim vardı. Bu köpek sürü beklediği için serbestti, başıboştu. Sürüyü bekleyecek hayvanın bağlı tutulacak hali yok. Bu esnada hasımım olan N.Ç., aynı zamanda amcamın da oğlu oluyor, hasımız biz onunla. Köyün içinden babasına ait araçla Sivrihisar istikametinde gitmek üzereyken, gayet yavaş da olmasına rağmen benim Akbaş dişi köpeğime çarptı.  Köpeği görünce durmayı bırakın, fren yapmayı bırakın,  köpeğe hiç durmadan yavaşlamadan çarpıp köpeği orda bırakıp kaçıp gidiyor. Biz o esnada başka bir çoban arkadaşla birlikte sürüler birbirine karışmasın diye iki sürünün arasında bekliyorduk” dedi.

Sporcular Bursa Eskişehir yolunda ölümden döndü  Sporcular Bursa Eskişehir yolunda ölümden döndü 

Sekiz yavrusu öksüz kaldı

Ö.Ç. yaşanan olayı şöyle anlattı;
“Daha sonra tabi köpeğe çarpınca köpeğin sesini duymamızla birlikte yanına vardık. Baktık köpeğe çarpmış. Köpeğin arka bel kısmı kırılmış. İç kanama geçirmiş. Hemen acil olarak Sivrihisar’da Veteriner Kliniği’ne getirdim. Köpeğin belinin kırık olduğunu iç kanama geçirdiğini söyledi. İç kanama için bir iğne bir de ağrı kesici olarak iğne vurdu ve ‘Abi büyük ihtimalle ölür bu hayvan ama yine de al götür köpeğini’ dedi. Ben de aldım götürdüm köpeğimi eve. Sekiz tane de yavrusu vardı. Sekiz tane yavrusu tam üzerinde annelerini emerken hayvan o esnada ölüyor.  Hayvanımın şu anda sekiz tane yavrusu öksüz kaldı” 

“Daha önceden de beni darp ettiler”

Şahıs ile önceden bu yana süregelen husumetleri olduğunu belirten Ö.Ç, “Daha önce ben defalarca savcılığa bildirdim. Ceza almasına rağmen, husumetliliğine hala devam ediyor. Daha önceden de darp ettiler beni, babasıyla kendisi. Daha önce de benim köpeklerimi dövdüler, mahkemelik oldum. Ceza da aldılar, cezası da var ama bu vatandaş halen uslanmıyor. Hala husumetliliği devam ettiriyor. Benim şu anda can güvenliğim yok. Bugün benim köpeğimi çarptı öldürdü, yarın bir gün ne malum beni de çarpıp öldürmeyeceği. Aynı mahallede yaşıyoruz, evlerimiz hep yan yana, karşılıklı. Daha önce de yine köpek yüzünden tartışmalarımız oldu. Köpeklerin boğuşması esnasında gelip benim köpeklerimi de dövdüler. O arada köpekleri ayıralım diye ben vardığımda, bu sefer de döndüler babalı oğullu ikisi beni darp ettiler. Bu konuyla ilgili de dava açtım. Jandarmaya şikâyette bulundum. Hatta bugün benim veterinerden almış olduğum raporla birlikte köpeğin ölmüş olduğu, 8 tane yavrusunun kalmış olduğu fotoğraflarını çekip, aynı zamanda köpeğe çarptığı esnada kamera kaydıyla birlikte jandarmaya şikâyette bulundum” şeklinde konuştu.