Eskişehir'de iki belediyeden havai fişek kararı

Sakarya'da meydana gelen havai fişek patlamalarının ardından Eskişehir'de iki belediye, bundan sonraki etkinliklerinde hava fişek kullanmama kararı aldı. Kararı başkanlar duyurdu.

Güncel 10.07.2020 - 14:08 10.07.2020 - 14:08

Sakarya'daki havai fişek fabrikasındaki ikinci patlamanın ardından Eskişehir'de Tepebaşı ve Odunpazarı belediyeleri etkinliklerinde havai fişek gösterilerine yer vermeme kararı aldı.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, kararı "Havai fişek konusunda bugüne dek gösterdiğimiz hassasiyeti sürdüreceğimizi, Tepebaşı Belediyesi olarak kutlamalarımızda bir daha kullanmayacağımızı halkımızla paylaşmak isterim" ifadeleriyle duyurdu. 

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da "Eskişehir Odunpazarı Belediyesi olarak bundan sonraki hiçbir etkinliğimizde havai fişek kullanmayacağız" dedi. 

Ne olmuştu?

Sakarya'danın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonucu 7 kişi hayatını kaybetmişti. Daha sonra ise havai fişek fabrikasındaki patlamamış malzemeleri taşıyan kamyonda patlama meydana gelmiş ve üç asker şehit düşmüştü. 

Yorumlar
Anket Tümü

Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?

Ankete Katıl
Yükleniyor...
0
.
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
alexa