Odunpazarı Belediye Meclis Üyesi Kadir Kodak, görevinden istifa ederek CHP'den Eskişehir milletvekili aday adaylığını açıkladı. Kadir Kodak'ın parti binası önündeki açıklamasına çok sayıda vatandaş eşlik etti.

Dört yıldır Cumhuriyet Halk Partisi'nden Odunpazarı Belediye Meclis Üyeliği görevini sürdüren Kadir Kodak, görevinden istifa ederek Eskişehir milletvekili aday adayı oldu. Kadir Kodak, aday adaylığını, hedeflerini ve projelerini parti binası önündeki açıklamasında duyurdu. 

Toplantıya CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç, Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı da katıldı. 

Kadir Kodak, milletvekili aday adaylığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Dört yıldan bu yana severek, arzuyla ve keyif alarak görev yaptığım Odunpazarı Belediye Meclis Üyeliği’nden istifa ederek karşınıza milletvekili aday adayı olarak gelmiş bulunmaktayım. Önümüzdeki yıl yapılacak olan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’ni Eskişehir Milletvekili olarak temsil etmek istiyorum. Milletvekili aday adayı olma kararını kolaylıkla almadım. Ancak yaptığım köy, mahalle ve diğer ziyaretlerimde gördüklerimden, yaşadıklarımdan anladım ki; aday olmalıyım” dedi. 

"Köşeme çekilip oturamam"

Kodak, “Çocuğuna beslenme çantası hazırlayamayan annelerin hüznünü gördüm… Kirasını ödeyemeyen esnafımızı gördüm… Evinin elektriği kesik vatandaşımızı gördüm. Bütün zirai aletlerini kredi borcunu ödeyemediği için satışa çıkaran çiftçilerin isyanına tanık oldum… Evini geçindirebilmek için ikinci hatta üçüncü işte çalışan memur ve işçiler tanıdım… Vardiya yemeğinde kendisine verilen bir elmayı çocuğuna götüren babalara rastladım… Tüm bu gördüklerim, insanımızın ne kadar onurlu olduğunun en büyük örneği! İnsan onuruna yakışır bir yaşam için Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı bu yolculuğa ben de kanımla canımla katkı vermek istiyorum… Çocuklarımız, gençlerimiz yarına umutla bakamıyorsa ben köşeme çekilip oturamam. Biliyorum ki hepiniz de aynı duygular içindesiniz” dedi.

Çakırözer'den derneklerin doğalgaz faturaları için çağrı Çakırözer'den derneklerin doğalgaz faturaları için çağrı

"Eskişehir’in 539 köy ve mahallesine gitmeye söz verdim"

Kodak şöyle devam etti;

“Ben bu yola çıkarken, Eskişehir’in 539 köy ve mahallesine gitmeye söz verdim. Bu güne kadar 40 bin kilometre yol yaptım… 300’den fazla köy ve mahalle gezdim…
Muhtarlarımızla ve hemşehrilerimizle tanıştım, sohbet ettim. Odalar, sendikalar, dernekler, kooperatifler, sivil toplum örgütleri olmak üzere 800’den fazla ziyarette bulundum.. 'Yola çıkarken ‘Eskişehir’de gidilmedik yer, tutulmadık el bırakmayacağım!' dedim... Kadir Kodak olarak, bu sözümü de tutacağıma eminim... Yaptığım ziyaretlerden bir veri analizi oluşturdum. Bu veriler doğrultusunda önümüzdeki günlerde size başka sunumlar da yapacağım. Hangi yerleşim yerinin elektriğinde, internetinde, ulaşımında, iletişimde, alt yapısında sorunu var ben bunları biliyorum. Bir rapor hazırlıyorum, Yılmaz Hoca’ma ve Partimin ilgili birimlerine raporlarımı sunacağım. Eskişehirlilerin ne düşündüğünü ne istediğini ne beklediğini ve sorunlarının nasıl çözüleceğini bilen biri olarak huzurlarınızdayım.Yoksulluk, yolsuzluk, açlık, işsizlik bu şikayetler ortak şikayetlerimiz. Halkımız, Eskişehirliler Cumhuriyet Halk Partisi’nden ne istiyor?Eşitlik, adalet, hakça paylaşım istiyor… Alın terinin, emeğinin değerini bulmasını istiyor… En önemlisi anlaşılmak, değer görmek ve huzur istiyor… AKP’ye dur demek istiyor! Saray rejiminin yıkılıp gitmesini istiyor. 
Yeniden Atatürk Türkiye’sini istiyor… Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde bunu hep birlikte gerçekleştireceğiz, başaracağız"