Eskişehir'de Yunus Emre Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ın vefatından sonra, kooperatif başkanlığına adaylığını açıklayan Şengül Al çalışmalarına hızla devam ediyor. Başkan adayı Al'a üç oda başkanından tam destek geldi.

Başkan adayı Şengül Al, 18 yıla yakın istikrarlı bir kooperatifçilik tecrübesinden sonra deneyimli bir ekip oluşturmanın yolunda olup sektör temsilcilerini ziyaret ederek Eskişehir Lokantacılar ve Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Bahar Bilen, Eskişehir Saatçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sema Ersoy ve Eskişehir Tornacılar ve Oto Tamirciler Küçük Sanayiciler Odası Başkanı Adnan Karamanlı ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Eskişehir'de indirim için sabahtan kuyruğa girdiler Eskişehir'de indirim için sabahtan kuyruğa girdiler

Esnaf temsilcilerinin sorunlarını dinleyen Şengül Al, öncelikli kredi ihtiyaç sahibi esnafın ihtiyaçlarına kolaylık gösterecek çözüm yollarını konuştu. Al, her üç başkanın da tam destek sözünü alarak elini daha da güçlendirdi.  

Yapılan görüşmeler neticesinde oda başkanları Bahar Bilen, Sema Ersoy ve Adnan Karamanlı, pandemi sonrası yaşanan ekonomik darboğazda Şengül Al'ın tecrübelerine güvendiklerini ifade ederek, üyelerinin destekleriyle kendilerinin yanında olacaklarını söylediler.