Eskişehir'de bulunan bir eczanede hasta yakını eczacıya saldırdı. Olaya Türk Eczacıları Birliği'nden tepki geldi. Açıklamada "Saldırgana ilişkin hukuki sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız" denildi.

Eskişehir'de eczanede skandal olay. Bir hasta yakını eczacıya saldırıp fiili şiddet uyguladı. Olay sonrasında eczacı Burcu Şirin ve kardeşi, saldırgandan şikayetçi oldu.

Eskişehir'de 22 yaşındaki çoban kurşunlanarak öldürüldü Eskişehir'de 22 yaşındaki çoban kurşunlanarak öldürüldü

İddialara göre olay şöyle gelişti;

"Şirin Eczanesi'ne gelen hasta yakını iki reçetesi ile ilaçları almak istedi. Bir reçetenin ilaçlarının olduğunu diğer reçetedeki ilaçların olmadığını söyleyen eczane personeli hasta yakınını başka bir eczaneye yönlendirdi. İlaçları alıp eczaneden ayrılan hasta yakını bir süre sonra tekrar gelip eczacı Burcu Şirin ve kardeşinin boğazına sarılarak saldırdı"

Yaşanan üzücü olaya Türk Eczacıları Birliği'nden tepki geldi.

Birlikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Eskişehir’de bulunan bir eczanemizde, meslektaşımız Burcu Şirin ve kardeşi, bir hasta yakınının gösterdiği fiili şiddet olayının mağduru olmuştur.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin hız kesmeden devam ettiği bir dönemde, meslektaşlarımızın güvenlik endişesine, bir de bulunmayan ilaçların tedirginliği eklenmiştir. Bir kez daha altını çiziyoruz ki eczanelerde bulunamayan ilaçların sorumlusu eczacılar değildir!

Saldırıyı nefretle kınıyor, meslektaşımız eczacı Burcu Şirin ve kardeşine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Saldırgana ilişkin hukuki sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız.

Bir kez daha tüm yetkilileri eczanelerimizde maruz kaldığımız şiddet olaylarının son bulması için gereğini yapmaya ve güvenlik sorunlarımızı çözmeye davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

Metin Kamış'tan da tepki

Eskişehir Eczacılar Odası Başkanı Metin Kamış da meydana gelen şiddet olayına tepki göstererek "Bizler sağlık çalışanı olarak her daim halkımızın sağlığını ön planda tutan bir mesleğin mensuplarıyız. Son yıllarda giderek artan sağlıkta şiddet olaylarına maalesef bir yenisi daha eklendi. Saldırganların gerekli cezaları almalarını talep ediyoruz ki bir daha başkaları da aynı şeye cüret etmesinler" dedi.