Eskişehir Seyitgazi İlçe Kaymakamlığına ait 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajının, birinde Atatürk yerine 'Atatark' bir diğerinde ise 'Atakürk' olarak yazılmasına Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şubesi tarafından tepki gösterildi.

ADD Eskişehir Şube Başkanı Cihan Taşar, Seyitgazi Kaymakamlığı'nın, yayınladığı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajının dikkatsiz ve özensiz bir açıklama olduğuna dikkat çekti. 

Atatürk'ün adını doğru yazamayan kaymakamlık mesajının kabul edilemez olduğunu ifade eden Taşar, “Bu açıklamanın baştan savma bir açıklama olduğu gözükmektedir. Ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu büyük önder, Atatürk'ün ismine karşı yapılan bu saygısızlık bir özürle geçiştirilemez. Derhal soruşturma açılmalı ve sorumlulardan hesap sorulmalıdır. Aksi takdirde bu tür özensizlikler ve yanlışlar sürer gider. Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şubesi olarak, konunun takipçisi olacağız” dedi.

Bayramda Eskişehir'i gezecekler dikkat! İşte açık merkezler Bayramda Eskişehir'i gezecekler dikkat! İşte açık merkezler

İşte o mesaj;


 

Bir saat sonra düzelttiler

Yaklaşık bir saat yayında kalan hatalı kutlama mesajının ardından gelen tepkiler üzerine Seyitgazi Kaymakamlığı kutlama mesajındaki hataları düzeltti.