Eskişehir'de Porsuk Çayı Kemer Köprü'nün altına kurduğu barakada bir şahsın günlerden beri yaşam mücadelesi verdiği ortaya çıktı. Bölge sakinleri oluşturulan barakadaki şahsa sahip çıkılmasını istedi. Şahsın ise saldırgan birisi olduğu iddia edildi.

Eskişehir'de inşaat mühendislerinden kritik uyarılar Eskişehir'de inşaat mühendislerinden kritik uyarılar

Eskişehir'de sokakta yaşam mücadelesi veren şahıslar, sabahlayacak yer ararken kimliği bilinmeyen bir kişide çareyi köprü altına çadır kurmakta buldu. Kırmızıtoprak Mahallesi Nilah Sokak ile Özden Sokak mevkiinden geçen Porsuk kenarında oluşturulan barınakta uzun süreden beri kalan şahsın bölgeden atık topladığını belirten mahalle sakinleri, köprü altında çevre kirliliği manzarasınıda ortaya çıktığını ifade ettiler.

Durumu hem polise hem de zabıta ekiplerine bildirdiklerini de ifade eden vatandaşlar "Porsuk kenarında çirkin bir görüntü ortaya çıktı. Şahıs topladığı karton ve tahta gibi malzemeler ile köprü altına barınak kurdu. Aylardan beri burada kalıyor. Çocuklarımız ve bizler köprüden geçemeye cesaret edemiyoruz. Kendisi saldırgan birisi. Yetkilier den yardım bekliyooruz" şeklinde çağrıda bulundular.