Ekonomiyi Hamamyolu’ndaki emeklilere Adalar’daki gençlere sorun bakalım Ekonomiyi Hamamyolu’ndaki emeklilere Adalar’daki gençlere sorun bakalım

Kredi kartı öncelik haline geldi

Kredi kartı ile alışveriş yapanların sayısı her geçen gün artarken, vatandaşlar kredi kartlarını daha çok zorunlu ihtiyaçları için kullandıklarını ifade ediyorlar. Bu nedenle kredi kartı kullanmanın bağımlılık değil, zorunluluk olduğuna dikkat çeken Eskişehirli vatandaşlar, özellikle gıda alışverişlerinde kredi kartı kullanmayı tercih ediyor. Maaşlarının   yetmediğini ifade eden vatandaşlar, her ay kredi kartlarından aldıkları destekle ayı tamamlayabiliyor.

Market alışverişlerinde büyük artış

Kredi kartlarını daha çok temel ihtiyaçları için kullanan vatandaşlar, hastane masrafları ya da ilaç alımı gibi harcamalarını da daha çok kredi kartı ile yapmaya başladıklarını ifade ederken, öyle ki, sabah kahvaltısı fırından simiti dahi kart ile alan vatandaşların olduğu öne sürülüyor. Kredi kartı ile alışverişe mecbur olduklarını ifade eden vatandaşlar, maaşlarının büyük bölümünün kira ve faturalara gittiğini, bu nedenle gıda gibi temel ihtiyaçlarını ise kredi kartı ile karşılayabildiklerini ifade ediyorlar.