Eskişehir Saatçiler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sema Ersoy, 15 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Eskişehir Esnaf Odaları Birlik seçiminde Ekrem Birsen'in karşısında aday olan Adnan Karamanlı ve ekibine destek vereceklerini açıkladı. Ersoy "Saatçiler Odası olarak yeni oluşacak yönetimi desteklemeye karar verdik. Başkan adayı Adnan Karamanlı liderliğinde Bahar Bilen ve Sefa Şen’i destekleme kararı aldık" dedi.

Ersoy, aday olan Tornacılar Odası Başkanı Adnan Karamanlı ile basın mensuplarının karşısına çıktı, ve destek açıklaması yaptı. Ersoy, “İlimizdeki meslek odası seçimleri tamamlandı. Birçok oda başkanımız ve yönetim kurulu üyeleri yeniden seçilerek güven tazelediler. Ancak bazı odalarımız değişiklik isteyerek yeni başkanlarını seçtiler ve yeni başkanlarıyla, yönetim kurullarıyla göreve başladılar. Bu kutsal görevde tüm oda başkanlarını tebrik ediyor ve görevlerinde başarılar diliyorum. Dört dönemdir görevde olan esnaf sanatkarlar odalar birliğinde de bir yenilik olması gerektiğine inanıyorum” şeklinde konuştu. 

Ersoy, açıklamalarına şöyle devam etti;

Küpeli: Eskişehir'deki merkez tüm Türkiye'ye hizmet veriyor Küpeli: Eskişehir'deki merkez tüm Türkiye'ye hizmet veriyor

"Saatçiler Odası olarak kimsenin baskı ve etkisinde kalmadan yeni oluşacak yönetimi desteklemeye karar verdik. 15 Mayıs 2022 günü yapılacak olan esnaf sanatkarlar odalar birliğinin seçiminde başkan adayı Adnan Karamanlı liderliğinde Bahar Bilen ve Sefa Şen’i destekleme kararı aldık. Bundan sonraki süreçte Saatçiler Odası yönetim kurulu olarak, yeni oluşacak yönetim kurulu için çalışmalarımızı sürdüreceğiz"