Eskişehir’de operasyon düzenlenmişti: Vekil adayı tutuklandı Eskişehir’de operasyon düzenlenmişti: Vekil adayı tutuklandı

3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya "kasten öldürmeye teşebbüs", "konut dokunulmazlığının ihlali" ve "mala zarar verme" suçlarından cezalandırılması talep edilen tutuklu sanık İlker K. ile taraf avukatları katıldı. Karar öncesi son savunmasını yapan sanık İlker K, yangınları Bekir ve Ramazan Karakuş'u korkutmak amacıyla çıkardığını belirterek, tahliye ve beraat talebinde bulundu. Mahkeme heyeti, sanığa "konut dokunulmazlığının ihlali" ve "mala zarar verme" suçlarından 10 yıl hapis cezası vererek tutukluluğunun devamına hükmetti.

Eskişehir'in merkez Tepebaşı ilçesinde, 23 Ekim 2022'de Ramazan Karakuş'un Şarhöyük Mahallesi'nde, Bekir Karakuş'un ise Fevzi Çakmak Mahallesi Yılancı Sokağı'ndaki evlerinde peş peşe yangın çıkmıştı. İtfaiye ekiplerince söndürülen yangınlar, evlerin kullanılamaz hale gelmesine yol açmıştı. Ev sahiplerinin akrabası İlker K, söz konusu evleri babası ile Bekir ve Ramazan Karakuş arasında yaşanan tartışma nedeniyle kundakladığı gerekçesiyle tutuklanmıştı.