Eskişehir'de mesleki yeterlilik sınavları korona önlemleriyle başladı

Eskişehir Ticaret Odası tarafından 2016 yılından bu yana düzenlenen ancak COVİD-19 salgını sebebiyle ara verilen Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları yeniden başladı.

Ekonomi 03.07.2020 - 14:08 03.07.2020 - 14:08

Eskişehir Ticaret Odası’nın COVİD-19 salgını sebebiyle ara verdiği eğitimler ve sınavlar kaldığı yerden devam ediyor. ETO tarafından TOBB MEYBEM A.Ş. (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş.) işbirliği ile Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları düzenlendi. Sınav öncesinde COVİD-19 salgını tedbirleri sebebiyle katılımcıların ateşi ölçüldü. Ayrıca sınavlarda maske ve sosyal mesafe kuralına dikkat edildi. 

Mesleki yeterlilik belgesi neden önemli?

Çalışanların mesleki yeterlilik belgesine sahip olması büyük önem taşıyor. 03.10.2019 tarihinde yayınan tebliğ ile Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu bulunan meslek sayısı 143’e çıkarıldı. Mesleki Yeterlilik Belgesi olan kişileri istihdam eden firmalara 48 aya kadar işveren prim desteği sağlanıyor. Üyelerinin ve çalışanlarının mesleki eğitim ve gelişimlerine önem veren Eskişehir Ticaret Odası, 2016 yılından bu yana TOBB MEYBEM A.Ş. işbirliğinde mesleki yeterlilik sınavları düzenliyor. ETO tarafından inşaattan makineye, oto galericilikten emlakçılığa kadar birçok alanda Mesleki Yeterlilik Belgesi sınav ve belgelendirme hizmeti veriliyor. 

Yorumlar
Anket Tümü

Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?

Ankete Katıl
Yükleniyor...
0
.
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
alexa