Eskişehir'de muayene için gelen hastalara önemli uyarı

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, normalleşme dönüş planı çerçevesinde sağlık kurumlarında uygulanmaya başlanan kuralları yerinde inceledi.

Gündem 17.06.2020 - 14:01 17.06.2020 - 14:01

1 Haziran’dan itibaren hastanelerde uygulanan salgın tedbirlerinin planlanmasının ardından Eskişehir’deki kamu hastaneleri de yeni normalleşme adımlarıyla birlikte tüm branşlarda hasta muayeneleri başladı.

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge Eskişehir Şehir Hastanesine yaptığı ziyarette, Sağlık Bakanlığınca 1 Haziran’da çıkartılan Hastanelerde Normalleşme Dönüş Planı çerçevesinde alınan önlem ve uygulamaları yaptığı ziyarette yerinde inceleyerek Başhekim Uzm. Dr. Yaşar Bildirici'den bilgiler aldı.

Hastanede çeşitli servis ve polikliniklere yaptığı ziyarette sağlık çalışanlarıyla bir araya gelerek görüşen Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge çalışanlara bir sıkıntıları olup olmadığını sorarak, kolaylıklar diledi.  

Muayene sırası bekleyen hasta ve hasta yakınlarına geçmiş olsun dileklerini iletip şifa dileyen Bilge, burada hasta ve hasta yakınlarıyla yaptığı sohbette, hastanedeki yeni normalleşme uygulamaları hakkında bilgiler aktardı.

Müdür Bilge, 1 Haziran itibariyle hastanelerde alınan tedbirler doğrusunda, polikliniklerde hasta bakılmaya başlandığını belirterek, muayeneye gelen hastaların muhakkak sosyal mesafe  kuralı ile maske kullanımına dikkat  etmelerini istedi

Bilge, doğru maske kullanımı, sosyal mesafeye uyulması ve kişisel hijyenin bu dönemde yeni koronavirüs hastalığı (Covid-19) ile mücadelede en önemli unsurlar olduğuna değinerek, tedbiri elden bırakmamanın eski normal hayata geçişi hızlandıracağını vurguladı.

Yorumlar
Anket Tümü

Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?

Ankete Katıl
Yükleniyor...
0
.
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
alexa