Eskişehir'de Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası başkan adayı Ersin Karakoç, yönetim kurulunu tanıttı.

Alınan karar doğrultusunda 28-29 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ESMMMO) olağan genel kurulu öncesi başkan adayları da çalışmalarını hızlandırdı. Bundan bir süre önce oda başkanlığına aday olduğunu açıklayan Ersin Karakoç, dün düzenlediği kahvaltılı bir toplantıyla seçildiğinde görev yapacağı yönetim kurulu üyelerini de tanıttı.

Bir davet salonunda gerçekleştirilen toplantıda söz alan başkan adayı Karakoç şöyle konuştu;

Her zaman parçası olmaktan gurur duyduğum, Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının 28- 29 Mayıs tarihlerinde, 24. olağan genel kurulu yapılacaktır. Uzun yıllardır kazanmış olduğum birikim ve meslek kültürümü   daha etkin kullanabilmek adına, tüm yönetici ve üyeleri olmak üzere ekip çalışması kültürü oluşturulmuş, duyarlı, üretken , paylaşımcı ve şeffaf bir oda anlayışını etkin kılmak için Eskişehir Öncü Mali Müşavirler Grubu olarak  aday oluyoruz. Oda yöneticilerinin ülke çıkarlarını düşünmenin yanı sıra, öncelikli muhasebe ve denetim mesleği ve meslek mensuplarını düşünen, mesleğin standartlarını yükseltmeye çalışan kişiler olması gerektiği düşünüyoruz.

Bu bağlamda odamızın ihtiyaçları ve mesleğimizin sorunlarını bilen bizler bu sorunları çözüm temelli, kurumsal düşünen, dinleyen, ötekileştirmeyip birleştiren, dürüstlük, şeffaflık ve katılımcılığı esas alan bir yönetim anlayışını hakim kılmak istiyoruz.

Küreselleşme ile birlikte teknolojik gelişmeler ve artan rekabet üzerimize çok fazla sorumluluk yüklemektedir. Mesleğimizle ilgili farkındalığı yaratmak birlik ve beraberlik içerisinde olmak , meslek mensuplarına  hak ettiği saygınlığı kazandırmak ilk hedefimizdir. Üniversitelerle işbirliği içerisinde hazırladığımız eğitim projeleri ile hem meslek içi eğitim, hem de meslekte uzmanlaşma sağlanarak yeni iş alanları oluşturulacaktır.

Eskişehir'de farelerin bastığı caddede esnaf tepkili Eskişehir'de farelerin bastığı caddede esnaf tepkili

Kamu kurumları ile ilişkilerimiz geliştirip oda bünyesinde hukuk danışmanlığı, Sosyal güvenlik ve vergi mevzuatı konusunda uzman kişilerden destek alınacak birimler oluşturulacaktır.

Oda bünyesinde oluşturulacak komisyonların en etkin şekilde çalışması sağlanacaktır.

Bağımlı çalışan meslek mensuplarımızın yitirdikleri aidiyet hissini arttırmak için çalışmalar yapılacaktır. 

Saygın ve onurlu bir mesleğe sahip olmanın bilinciyle herkese eşit yaklaşarak, mesleğin etik değerlerine sıkı sıkıya bağlı ,paylaşımcı, stratejik düşünen , mesleğimize  taze fikirler, yenilikler katabilmek adına  daha aydınlık yarınlar için çıktığımız bu yolda hep birlikte biz olarak yürümek istiyoruz.

Güçlü yarınlara ulaşabilmek için desteklerinizi bekliyor hepinizi saygıyla selamlıyorum"