Eskişehir Eczacılar Odası Başkanı Metin Kamış, mevsimsel olarak çok tüketilen antibiyotik, grip ve soğuk algınlığı ilaçları halen bulunamadığını ifade etti.

Metin Kamış açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Gerçekteki ilaç yokluğu hissedilenden daha fazla.

Son aylarda sıklaşan ve son bir aydır en üst seviyeye çıkan ilaç yokları sorunu hala çözülemedi. Mevsimsel olarak çok tüketilen antibiyotik, grip ve soğuk algınlığı ilaçları halen yokta. Esasında biz eczacılar bu ilaç yokluğu durumunu vatandaşlarımıza minimum seviyede hissettirmeye çalışıyoruz. Eczanemize gelen reçetelerde elimizde ve depolarımızda olmayan ilaçları başka eczanelerden temin etmek suretiyle hastamıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Eminim meslektaşlarımız böyle davranmasa ilaç yokları kamuoyu tarafından çok daha ciddi hissedilir.

Biz eczacılar ilaca hiçbir zaman ilaç sanayisinin yaptığı gibi ticari bir tema olarak bakmadık. Ettiğimiz yemin gereği vicdanımız ticaretimizin her zaman önündeydi ve önünde olacaktır"

73 yaşında kalp krizi geçirdi! Eskişehir'de sağlığına kavuştu 73 yaşında kalp krizi geçirdi! Eskişehir'de sağlığına kavuştu