Eskişehir'de patlama (Büyükşehir'den açıklama)

Eskişehir'de özel bir firma tarafından işletilen çöpten elektrik üretimi ve katı atık geri dönüşüm tesisinde meydana gelen patlamada 1’i ağır 3 işçi yaralandı. Habere Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama geldi. Açıklamada "17 Eylül 2021 tarihinde Seyitgazi Yolu üzerinde bulunan Katı Atık Dönüşüm ve Enerji Üretim Tesisimizde metan gazından kaynaklı bir patlama yaşandığı iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Tesisimizin tuvaletler bölümünde çöp kutusu içerisinde yaşanan ve nedeni henüz tespit edilemeyen patlamada 3 işçimiz yaralanmıştır. İşçilerimizden biri taburcu olmuş olup, diğer ikisinin hayati tehlikesi bulunmamaktadır" denildi.

Asayiş 17.09.2021 - 13:29 17.09.2021 - 13:29

Seyitgazi karayolu üzerinde bulunan çöp sahasının yanında yap-işlet-devret modeliyle yaptırılan ve özel bir şirket tarafından işletilen tesiste sabaha karşı bir patlama meydana geldi. Bir işçinin tesisteki tuvalete sigara ile girmesi sonucu biriken metan gazının patladığı iddia edilmişti. Meydana gelen olayda ise 1’i ağır 3 işçi yaralandığı ifade edilmişti. Yaralılar, bölgeye sevk edilen sağlık ekipleri tarafından Şehir Hastanesine kaldırıldığı ve işçilerden 2’sinin tedavisinin ardından taburcu edildiği, ağır yaralı 1 işçinin tedavisinin devam ettiği ileri sürülmüştü. 

İhlas Haber Ajansı tarafından servis edilen haber sonrası Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada "17 Eylül 2021 tarihinde Seyitgazi Yolu üzerinde bulunan Katı Atık Dönüşüm ve Enerji Üretim Tesisimizde metan gazından kaynaklı bir patlama yaşandığı iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Tesisimizin tuvaletler bölümünde çöp kutusu içerisinde yaşanan ve nedeni henüz tespit edilemeyen patlamada 3 işçimiz yaralanmıştır. İşçilerimizden biri taburcu olmuş olup, diğer ikisinin hayati tehlikesi bulunmamaktadır" denildi. 

Yorumlar
Anket Tümü

Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?

Ankete Katıl
Yükleniyor...
0
.
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
alexa