Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde gerçekleşen banka promosyon ihalesinde rekora imza atıldı. 6 bin çalışan adına çıkılan ihale Türkiye rekoru ile sonuçlandı

Başkan Ataç'tan ETASİS ziyareti Başkan Ataç'tan ETASİS ziyareti

Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, promosyon ihalesi ile ilgili yaptığı açıklamada  "Bugün Eskişehir Osmangazi üniversitesinde gerçekleşen banka promosyon ihalesine yetkili sendika olmamız sebebiyle sağlık çalışanları adına katılım gösterdik.6000 çalışan adına çıkılan ihalede 2600 sağlık çalışanının hakkını masada savunduk ve banka maaş promosyon ihalesi Türkiye rekoru ile sonuçlandı. TEB bankasıyla 36 ay süreli 31 bin 100 aylık 863 TL banka maaş promosyon anlaşması imzalanmıştır" dedi.

"Tek seferde ödenecek"

Kölsal, "15 Ocak-22 Ocak 2023 tarihleri arası banka promosyon ücreti tek seferde ödenecektir.Göreve yeni başlayan arkadaşlarımıza özellikle belirtmek isteriz ki memur sen ve sağlık sen yetki dönemleri öncesi banka promosyon ödemeleri kurumlara bilgisayar araç bilişim malzemesi olarak yapılmakta idi. Sağlık sen ve memur sen yetki dönemi ile promosyon ücretleri kuruşuna kadar sağlık çalışanlarına aktarılmaktadır. Dedik ya, yaparsa Sağlık-Sen yapar. Türkiye rekoru ESOGÜ çalışanlarımıza tüm üyelerimize hayırlı olsun" diye konuştu.