Eskişehir’de esnaf olan ve sıcak havalarda çalışma şartlarının zorlaştığını söyleyen fırın işletmecisi, fırının sıcaklığına karşı vantilatörle önlem aldıklarını söyledi. "Fırın çok sıcak oluyor. Bu sıcakta ekmek pişirmek ve çalışmak çok zor. Fırın çalışanları da bu durumdan oldukça etkileniyor" dedi.

Sıcak havalarda çalışmanın zor olduğunu belirten bir başka işletmeci ise, sıcak havalarda hamurun çok dayanamadığını ve kolay bozulduğunu dile getirdi. "Sıcak havalarda ekmek üretiminde de bazı aksaklıklar yaşanıyor. Hamur mayalanması zorlaşıyor. Bu nedenle ekmekler tam olarak pişmiyor ve gecikiyor" diye konuştu.

Büyük sanatçıdan acı haber: Kariyerine Eskişehir'de başlamıştı Büyük sanatçıdan acı haber: Kariyerine Eskişehir'de başlamıştı

Fırın çalışanları ise sıcaklara alıştıklarını ve ekmek parası için 200 dereceyi bulan fırın sıcaklığına katlandıklarını ifade ettiler. Bir fırın işçisi ise "Sıcak havalarda çalışmak çok zor. Ter içinde kalıyoruz. Ama ekmek parası için mecburuz. Bu işi yapmazsak geçimimizi nasıl sağlayacağız?" dedi.