Eskişehir Sağlık-Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, 36 bin TL ile Akbank ile Sözleşme imzaladıklarını söyledi. Köksal, "3 yıl 36 ay kapsamlı Ocak 15 maaşıyla peşin ödenecek şekilde 3 bin TL ile Akbank ile anlaşmış bulunuyoruz" diye konuştu.

Yapılan sözleşmenin detaylarını aktaran Köksal  "Promosyonda son sözü kestik. 36 bin TL ile maaş promosyon ihalesini Akbank aldı. Finansbank 35 bin, Akbank 35 bin 200 TL teklif etmişti. 3 yıl 36 ay kapsamlı Ocak 15 maaşıyla peşin ödenecek şekilde 36 bin TL ile Akbank ile anlaşmış bulunuyoruz" dedi.

Köksal, "İhale sürecinde Komisyon Başkanımız İl Sağlık Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Uğur Bilge'ye ihale süreci ve devamında bizlere verdiği destek ve beraber yürüttüğümüz çalışmalar için şahsım teşkilatım 5 bin 107 üyemiz ve bütün sağlık çalışanları adına Yetkili Sendika ve Komisyon üyesi olarak teşekkür ediyoruz.
36 bin TL ile Akbank ile sözleşme imzaladık. Bu rakam il sağlık müdürlükleri özelinde Türkiye rekoru. Hayırlı olsun. Finansbank ile yapılan ikili görüşmeler Akbank Şube Müdürü Cengiz Koç yapıcı çalışmaları "mutlu başlayalım mutlu devam edelim" sloganı ile sağlık çalışanlarımıza artı 6,5 milyon TL artış yapılarak 36 bin TL'de uzlaşı sağlanmıştır" diye konuştu.

Destek sözü verdik

Sağlık Sen Eskişehir Şubesi'nce yapılan açıklamada da şu ifadelere yer verildi  

Eskişehir ile Etiyopya arasında ticaret adımı Eskişehir ile Etiyopya arasında ticaret adımı

"Sağlık-Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal ve Türk Sağlık Sen Başkanı  Niyazi Ömür ile banka ziyaretleri gerçekleştirerek, özel lobiler yaparak sağlık ordusu için 1 TL önemli diyerek birtakım çalışmalar yürüttüler. Yetkili sendika olarak mücadele nasıl yapılır bir kez daha duruşumuz ile gösterdik. Bütün çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Akbank ile olumsuzluklar olmasın diye destek sözü verdik. Süreçte yapıcı duruşu ile sağlık çalışanlarının 1 TL alması için her desteği veren İl Sağlık Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Uğur Bilge’ye, Akbank Şube Müdürü Sayın Cengiz Koç'a, Komisyon Üyemiz Destek Başkanı Sayın Şeydi Ahmet Güllü'ye ve Sayın Niyazi Ömür Yüce'ye teşekkür ederiz"