Eskişehir'de gündeme gelen devlet okulunda kaynaştırma öğrencisine şiddet uygulandığına yönelik haberlerin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, “Okuldaki bütün kamera ve güvenlik görüntüleri izlenecek. Parmak izleri alınacak. Olayın takipçisiyim” dedi.

Meserret İlkokulu’nda müdür yardımcısı olarak görev yapan M.D. tarafından bir öğrenciye sürekli olarak şiddet eyleminde bulunulduğu iddiasının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı.

Eskişehir'de tepki toplayan çalışma! Siyaset okula girdi Eskişehir'de tepki toplayan çalışma! Siyaset okula girdi

Meserret İnel İlkokulu Müdür Yardımcısı M. D. tarafından okulun kaynaştırma öğrencisini darp ettiği iddiasıyla velisi tarafından şikayetçi olunmuş, uzun süredir şiddete maruz kaldığı ileri sürülen özel çocuğun son maruz kaldığı şiddetle vücudunda morluklar oluştuğu ileri sürülmüştü.

Hastaneden darp raporu alan aile Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü’ne başvurarak müdür yardımcısı M.D hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.
İlgili iddiaları gündeme getirmemizin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından adli soruşturma başlatıldı.

İstikbal'den Özge Zaim'e konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, şiddet eyleminin velinin iddiası olduğunu söyleyerek, ardından soruşturma başlattıklarını ifade etti.

Süreci takip ettiklerini aktaran Töre "Konuyu birebir takip ediyorum. Çocuk ötekileştirilmesin, saldırgan olarak nitelendirilmesin diye okul değişikliği yaptık on gün kadar önce.  Süreci ben bizzat yakından takip ediyorum.  Aileye ve çocuğa da psikolojik destek verilecek. Okuldaki bütün kamera ve güvenlik görüntüleri izlenecek. Parmak izleri alınacak. Olaya tek taraflı yaklaşılmamalı. Benim Milli eğitim camiamda her öğretmen değerlidir ve şiddet eğilimi göstermez.  Çocuk da benim çocuğum olduğu için hassas bir süreç. Soruşturmanın ardından konuyla ilgili gereken yapılır” dedi.