Ziraat Mühendisi İlknur Gül, 17 Aralık 2022 tarihinde farklı illerde yapılan Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavına giren şahısların sınav esnasında kitapçığın fotoğraf çekilerek paylaşılmasından ve doğru kaynaklarla hazırlanmayıp şaibeli soruların olmasından meslektaşları adına rahatsızlık duyduklarını söyledi.

Tüm işveren ve çalışanlara müjde: 1000 lira destek verilecek Tüm işveren ve çalışanlara müjde: 1000 lira destek verilecek

İlknur Gül, yaşanan olayla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu;

“Özellikle Ziraat Fakültesinden gerekli eğitimleri alarak mezun olan mühendislerin bu sınava tabi tutulması gerektiği görmüyoruz. Çünkü diploma almaya hak kazanmış meslektaşlarımız bu konuların uzmanı olmuşlardır ve ruhsatı eskiden olduğu gibi sınavsız alması konusunda hem fikiriz. Bu konular ile ilgili inceleme yapmak üzere Cumhurbaşkanımızı ve Tarım ve Orman Bakanımızdan acil olarak mağduriyetlerimizin giderilmesini, durumla ilgili olayların aydınlatılması ve gerekiyorsa sınavını iptal edilmesini talep ediyoruz. Bu konular ile ilgili incelenmek üzere Tarım ve Orman Bakanlığı Meslektaşlarımız, Tarım Bakanımız, Cumhurbaşkanımız ve yetkililerden acil olarak mağduriyetlerimizin giderilmesini durumda ilgili olayların aydınlatılmasını ve gerekiyorsa sınavın iptal edilmesini talep ediyoruz”